Toodete kasutusvladkonnad:

Induktiivandurid

Tutvustus

Induktiivandureid kasutatakse väga laialdaselt masinates ja seadmetes metallist objekti tunnistamiseks. Peamised kasutusalad on autotööstus, pakkemasinad, tööriistad, logistika, tekstiilitööstus, täitmisseadmed, energiatööstus ja tuulegeneraatorid, mobiilsed seadmed/masinad ja transport. Induktiivandurid on sobilikud kasutamiseks kontaktivaba lõpulülitina või positsioonilülitina näiteks pöörleva hammasratta hammaste tunnistamisel, impulsside generaatorina loendamisel, vahemaa ja kiiruse mõõtmiseks.

 

Tööpõhimõte

Induktiivandur on seade, mille pingestamisel tekib tunnistuspea ümber elektromagnetväli. Igasugune metallist objekt, mis satub sellesse välja, nõrgendab seda. Kõige rohkem nõrgeneb väli ferromagnetilise (teras, nikkel, koobalt) objekti puhul. Andurisse integreeritud elektroonika kontrollib anduri poolt tekitatud välja tugevust ja selle nõrgenemine muundatakse väljundsignaaliks. Andureid on olemas nii digitaalväljundiga(PNP, NPN) kui ka analoogväljundiga (V, mA).

 

Meie tootevalikust leiate induktiivandureid, mille tunnistuskaugus ei vähene isegi mitteferromagneetilise objekti korral. Näiteks alumiiniumi puhul väheneb tavaanduri tunnistuskaugus 25-45%. Meie valikus on andurid, mis tunnistavad ka alumiiniumist objekte usaldusväärselt. Tänu väga kõrgele tehnilisele tasemele ja tehnoloogiale saame pakkuda induktiivanduried ka väga rasketesse tingimustesse. Kõrgele temperatuurile kuni 230°C, keevitus- ja magnetväljakindlaid andureid, kõrgele rõhule andureid kuni 800 bar, mereveekindlaid andureid, täielikult roostevabast terasest andureid, löögikindlaid andureid, andureid toiduainete- ja farmaatsiatööstusele.

 
* Kohustuslikud väljad Saada